Atrakcje

Jura Krakowsko-Częstochowska powszechnie uważana jest za miejsce na rodzinny wyjazd czy weekend wypełniony atrakcjami.

Region Jury oferuje wiele możliwości spędzania czasu w aktywny sposób, różnorodność i ilość ścieżek rowerowych, pieszych; niedawno utworzony szlak konny czy skałkowe wspinaczki w okolicach, gdzie ćwiczą nawet himalaiści, są nie lada atrakcją dla większych i mniejszych turystów.

Zabytki architektoniczne, obcowanie z dawną kulturą i historią kuszą też pasjonatów sztuki i turystów z całego świata, którzy co roku zwiedzają Jurę.

Zamek w Mirowie

Zamek zbudowany ok XIV wieku, jeden z elementów systemu obronnego Orlich Gniazd. Zachowane ruiny są obecnie na etapie badań i przygotowań do procesu renowacyjnego, obiekt pozostaje zamknięty dla zwiedzających.
W niedalekiej przyszłości po rekonstrukcji i odnowieniu zamek ma zostać zaadaptowany na muzeum i centrum obsługi turystycznej.


ZAMEK W MIROWIE
mirow30.jpg
zamek_bobolice_2013.jpg

Zamek w Bobolicach

Zamek w Bobolicach zbudowany został również ok XIV wieku. Pozostawał ważnym punktem obronnym szlaku Orlich Gniazd, dziś całkowicie odrestaurowany jest jednym z najciekawszych miejsc na mapie Jury.


ZAMEK W BOBOLICACH

Zamek Ogrodzieniec

Jeden z najsłynniejszych zamków tzw Orlich Gniazd. Zachowane ruiny które można zwiedzać, ponadto letnie turnieje rycerskie i koncerty gwarantują niezapomniane emocje i wrażenia.


ZAMEK OGRODZIENIEC
zamki_palace_max1.jpg
570777852a64a_osize933x0q70h487fd1.jpg

Pustynia Błędowska

Pustynia Błędowska także należy do najbardziej charakterystycznych miejsc w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. By obejrzeć Pustynię Błędowską, najlepiej udać się na jeden z dwóch punktów widokowych.

PUSTYNIA BŁĘDOWSKA

Ojcowski Park Narodowy

Jeden z najmniejszych Parków Narodowych, za to z wyjątkowo bogatą przyrodą i atrakcjami takimi jak jaskinie czy piękne rzeczne doliny. W Parku można zobaczyć takie atrakcje jak Dolina Prądnika, w której znajdują się skalne ostańce m.in Skamieniały Wędrowiec, Brama Krakowska, Igła Deotymy czy Maczuga Herkulesa. Ta ostańcowa skała znajduje się u stóp zamku w Pieskowej Skale, który jest udostępniany zwiedzającym. Dużą atrakcją jest także Jaskinia Wierzchowska Górna. Znajduje się w Dolinie Kluczwody, we wsi Wierzchowie. Zwiedzający muszą pokonać kilometr skalnych korytarzy tworzących prawdziwy labirynt. Trasa jest oświetlona, zabezpieczona, zwiedzanie odbywa się w towarzystwie przewodnika.

OJCOWSKI PARK NARODOWY
94b05b84c163283a1d63292d8e39f011.jpg

© 2017 jurajski.pl All Rights Reserved. Designed By TOPCA
facebook_page_plugin